[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]
Örök igazság, hogy a vevőnél csak egy jobb van:
a visszatérő vevő.
[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]
Rengeteg cég figyelmének 90%-át kizárólag az új vevőkre fordítja. Nekik készít reklámanyagokat, nekik hirdet, az összes marketingköltségét beléjük öli. Pedig van ennél egy sokkal költséghatékonyabb és jobb eredményt felmutató megoldás: A vevőket rávenni arra, hogy újra és újra Nálunk költsék el a pénzüket.
Hogyan lesz a vevőből visszatérő vevő?
Ha egy cég alacsony költséggel, mondhatni olcsón szeretné a vevőit többször is vásárlásra bírni, először találnia kell egy olyan kommunikációs csatornát, amin bármikor teljesen ingyen beszélhet a vendégeivel, ügyfeleivel.
Gondolj bele, ha hirdetsz egy újságban, akkor azt vagy elolvassa a célcsoportod vagy nem.
Ha szórólapozol, az vagy a potenciális vevőid kezében köt ki vagy nem.
Ha azonban egy cég rendelkezi vásárlói e-mail címével, címével, telefonszámával, akkor biztos lehet benne, hogy az üzenete egyenesen hozzá érkezik meg.
Vevőlista építése
Egy vevőlista, amin ott áll 3-400, vagy akár több mint 1000 potenciális vevő, vendég, ügyfél neve, elérhetősége, még a legnagyobb multinak is aranyat ér.
De hogyan épül fel egy ilyen vevőlista?
-
Vásárláskor, egy szolgáltatás megrendelésekor az értékesítő, a kapcsolattartó, a recepciós elkérheti a vevő elérhetőségeit. (Egy hotel recepcióján például egész nap csöng a telefon. Ha a recepciós ügyes, ilyenkor több tucat potenciális vendég telefonszámát teheti zsebre.)
-
A céges weblapokon egy hírlevél sorozatért, egy ajándékkuponért cserébe szintén sokan megadják legalább az e-mail címüket.
Tetszett cikkünk? Érdekesnek találod szolgáltatásainkat? Új, költséghatékony grafikai, nyomdai vagy online megoldásokat keresel marketingedhez? Jelentkezz még ma! Kollégáink 24 órán belül felveszik Veled a kapcsolatot.
Mitől lesz érdekes a célpiac szemében egy hírlevél?
Egy ablakos cég például az ablakvásárlás buktatóiról írt 24 héten át. Egy bútorbolt a lakberendezésről, a bútorápolás legolcsóbb praktikáiról mesélt. Egy könyvelő az irodai munkafolyamatok felgyorsításáról, takarékosabbá tételéről beszélt. Csupa olyan dologról, ami a potenciális vevőit érdekli.
Ők fogták magukat, és megkeresték célcsoportjuk legégetőbb problémáit, és meg is válaszolták azokat.
Sokan úgy gondolják, hogy az Ő termékeiket, szolgáltatásukat csak egyszer veszik meg? Nekik nincs is visszatérő vevőjük?
Televíziót 10 évente jó, ha egyszer vásárol az ember. Nyaralni legtöbben évente csak egyszer járnak. Ennél azonban több potenciál rejlik egyetlen tévévásárlásban, egyetlen nyaralásban.
Például így…
SMS: „Kedves vásárlónk, szeretnénk kikérni a véleményét a kiválasztott tévéről…”
„Kedves vendégünk, örülnénk, ha pár sorban elmesélné, hogy érezte magát hotelünkben”
A megszerzett véleményt már teheti is fel a marketinges a honlapra, ami aztán segít az új vevők meggyőzésében.
E-mail: „A televíziója egyéves születésnapján szeretnénk meglepni egy jéghideg pezsgővel, és egy 15 ezer forint értékű kuponnal, amit ismerősei, barátai nálunk levásárolhatnak július 27-ig.”
„Legkedvesebb vendégeinket ebben a hónapban egy igen értékes meglepetéssel várjuk. Ajánlja hotelünket ismerőseinek, és Ön, valamint családja a nyári csúcsszezonban 15% kedvezménnyel foglalhat szobát nálunk.”
Be is indult az ajánlási rendszer. Így lesz egy vevőből még egy, aztán még több vevő.
Újabb e-mail: „Remek hírünk van. Megérkezett az Ön által vásárolt televíziójához leginkább passzoló házimozi rendszerünk. Elképesztő mozi hatásra képesek ők így ketten együtt. Utólagos engedelmével elküldeném a házimozi rendszer 2 perces kis bemutatófilmjét.”
„Mivel tavaly is nálunk töltötte a húsvét hétvégét, gondoltuk, idén meglepjük Önt és családját egy ízletes húsvéti vacsorával… ráadásul ugyanazt a kényelmes szobát kapnák, amit egy éve ilyenkor”
És máris újra eladtunk ugyanannak a vevőnek.
Néhány ügyes kis kommunikációs megoldás, és a pénztárcák újra megnyílnak az elégedett ügyfelek előtt.
[/fusion_text][/one_full]